Судді отримали найбільшу доплату до пенсії: в решти українців не все так райдужно

Як передає Obozrevatel з посиланням на звіт Пенсійного фонду, найбільше 2022 року пощастило суддям – їм додали майже 5000 гривень до пенсії. І наразі середня пенсія цієї категорії громадян становить близько 100 тисяч гривень щомісяця. Серед пенсіонерів також є ті, хто одержує до 800 грн на місяць.

Це соціальні пенсії для тих, хто не має необхідного стажу. Замість пенсії держава компенсує різницю між фактичним доходом та прожитковим мінімумом. Нижче за прожитковий мінімум пенсії отримують 70,8 тис. осіб. У розмірі прожиткового мінімуму (2093 грн.) пенсії отримують 302,3 тис. осіб.

Ще 10,3 млн пенсіонерів отримують пенсії вище за прожитковий мінімум. З 10,68 млн. пенсіонерів 2,72 млн. продовжують офіційно працювати. У середньому їхня пенсія становить 4,8 тис. грн. Пенсія з вислуги років (на таку мають право військові, ті, хто працює на шкідливих умовах) у середньому становить 8,1 тис. грн. Пенсія для українців із інвалідністю в середньому становить 3,79 тис. грн.

пенсія, пенсіонер, виплати

Відзначимо, що народні депутати України – члени Комітету піддали сумніву справедливість чинних норм законодавства, згідно з якими пенсія суддів Конституційного Суду України складає 50% винагороди такої судді. Повідомляється, що середній розмір щомісячного тримання суддів у відставці перевищує 150 000 грн . Розмір щомісячного тримання одного судді Конституційного Суду у відставці дорівнює пенсії 70 пенсіонерів (у мінімальному розмірі) або 20 пенсіонерів військовослужбовців.

Конституційний суд, кс, скрін

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *