Білорусь вступає в війну! Жахлива провокація: тепер офіційно – всіх в м’ясорубку, пекло на фронті – почалось немислиме!

Росія має намір після проведення навчань перекинути з Білорусі на Донбас 2 тисячі військових. Україна готова до будь-яких сценаріїв розвитку подій

Про це на брифінгу 5 квітня сказав речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

За його словами, російське командування проводить ротацію підрозділів.

“Нам відомо, що нині відбулися такі заходи із виведення частини російських підрозділів із Білорусі на територію Росії, після завершення підготовки. Раніше ми повідомляли, що на території Білорусі перебувають близько 4 тисяч російських військових. Після початку цих заходів їхня кількість іще знизиться”, — розповів Демченко.

“За нашими даними, з Білорусі вийде близько 2 тисяч російських військових, які Росія надалі планує залучити до бойових дій на сході нашої країни для посилення свого угруповання”, – додав він.

За його словами, активності на кордоні з Білоруссю немає, але Україна готова до будь-яких сценаріїв розвитку подій, враховуючи підступність ворога.

Передача Кремлем ядерної зброї та засобів доставки Білорусі – це підвищення ставок у спробах домогтися переговорів із Заходом Народний депутат України VIII скликання, експерт Українського інституту майбутнього, президент аналітичного центру “Політика” Ігор Попов розмірковує так:

“Загроза ядерної ескалації – єдиний аргумент Кремля, що залишився. Російська армія не може здобути перемоги на полі бою. Російські спецслужби провалили оцінку ситуації в Україні перед війною та продемонстрували нездатність реалізувати політичні операції стратегічного рівня. Росія також програла війну смислів, і тепер сприймається як країна-агресор, яка несе лише небезпеку для оточуючих”. У цій ситуації, пояснює експерт, передача Кремлем ядерної зброї та засобів доставки Білорусі – це підняття ставок у спробах досягти переговорів із Заходом. Таким же підняттям ставок, наголошує він, стало призупинення РФ дії Договору про стратегічні наступальні озброєння. Хоча сама угода не передбачає механізму тимчасового призупинення, цей крок позбавив можливості міжнародного моніторингу за переміщенням боєголовок.

“Подібні дії російського керівництва збільшують ризик застосування ядерної зброї. Це може стати наслідком неадекватної реакції на програш у війні звичайними видами озброєння, так і ексцесом виконавця або людської помилки. Будь-яке застосування ядерної зброї – це катастрофа світової системи глобальної безпеки. У цій системі ядерна зброя існує лише як інструмент стримування, застосування якої навіть у теорії розглядалося лише для захисту власної території. У разі завдання ядерного удару з території Білорусі саме по місцях базування, будуть зроблені удари у відповідь з боку союзників (це передбачають доктрини більшості армій світу). У такій ситуації російське керівництво просто “підставляє” Білорусь. Реальне рішення про ядерний удар прийматимуть у Кремлі, але відповідальність за це можуть перевести на Лукашенка та його генералів”, – вважає Ігор Попов.

Але є, на його думку, інший варіант розвитку подій. Нерозповсюдження ядерної зброї є найважливішим елементом глобальної безпеки, нагадує експерт. І Росія може просто намагатись розіграти “білоруську карту” у вигляді додаткового козиря на переговорах із Заходом.

“У разі досягнення проміжних домовленостей, відмову РФ від розміщення ядерних зарядів у РБ можуть намагатися видати за поступку, щоб просити про якісь компроміси з боку Заходу, – пояснює Ігор Попов. – Але всі ці ігри лише переконують цивілізований світ, що у перспективі глобальною вимогою до Росії має стати встановлення міжнародного контролю хоч би за її стратегічним ядерним арсеналом. Неадекватність російського керівництва несе надто великі ризики для всього світу, і для запобігання цим ризикам необхідна ядерна розрядка. Залишається сподіватись, що приводом для операції “денуклеарізація” не стане реальний обмін ядерними ударами”.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *