Kumaйцi npocmо npunлuлu kopaблямu i oroлocuлu mepumopiю cвoєю. Пekiн “вigжaв” y nymiнa вeлuчeзнe raзoвe pogoвuщe

знаходяться в акваторії “дев’ятипунктирної лінії” зоні, на яку претендує КНР.Міністерство оборони Китайської Народної Республіки почало регулярного військового патрулювання зони ПівденноКитайського моря, оголосивши території, де розташовуються нафтогазові родовища компаній РФ, зоною своєї юрисдикції, інформує агентство Reuters.

Примітно, що дані розвідблоки 0601 і 0503 знаходяться у винятковій економічній зоні В’єтнаму, але управляються російськими “Газпромом” і “Зарубіжнафтою”.

З початку минулого року китайські військові кораблі щонайменше 40 разів заходили до цієї зони.  Офіційний представник МЗС КНР зробив заяву, згідно з якою Пекін “здійснює патрулювання в зоні своєї юрисдикції”.

З початку минулого року китайські військові кораблі щонайменше 40 разів заходили до цієї зони.  Офіційний представник МЗС КНР зробив заяву, згідно з якою Пекін “здійснює патрулювання в зоні своєї юрисдикції”. Родовища, де працюють нафтогазові корпорації РФ, розташовуються в акваторії “дев’ятипунктирної лінії”, ця зона є частиною територіальних домагань Китаю в Південнокитайському морі.

Старший науковий співробітник ISEASYusof Ishak Institute в Сінгапурі Єн Сторі, коментуючи захід китайських військових судів в акваторію “дев’ятипунктирної лінії”, підкреслив, що Пекін прагне затвердити свою юрисдикцію та права на шельфові енергетичні ресурси.

Фото ілюстративне

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *