Жест доброї волі? Прямо на ЗАЕС: ешелони на виїзд – термінове рішення, окупанти здались? Деталі!

Дедалі більше лунає розмов про те, як можна звільнити територію Запорізької атомної електростанції, яку окупанти давно замінували

Полковник запасу ЗСУ Олег Жданов пояснив, що жодного дипломатичного шляху повернути контроль над Запорізькою АЕС не існує.

Якщо і є варіанти з приводу звільнення території Запорізької атомної електростанції, то, як вважає Олег Жданов, тільки військові. Один із таких способів може виникнути в результаті вдалого контрнаступу.

Військовий експерт припускає: якщо російські окупанти зрозуміють, що скоро опиняться в оточенні, то самі підуть із Запорізької АЕС, а потім назвуть це “жестом доброї волі”.

“Я думаю, що шлях буде військовий, але я припускаю (навіть майже впевнений), що ніяких військових дій там не буде. Ніяких танків, артилерії… Ні, ви що. Це ж спецоб’єкт. Думаю, там будуть спеціальні дії: спецоб’єкт – спеціальні дії”, – заявив він.

Опісля Олег Жданов повідомив, за якої умови російське угруповання, що перебуває на Запорізькій АЕС, може наважитися “на жест доброї волі”.

“Можливо, створяться умови (у разі успіху нашого контрнаступу), що росіяни зроблять “жест доброї волі”. Я не думаю, що вони готові залишитися в оточенні, якщо буде глибокий прорив наших військ, і сидіти там, висуваючи якісь умови без підтримки ззовні. Тож будемо сподіватися на Збройні сили України”, – підсумував експерт.

Своєю чергою полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан переконаний, що одним з інструментів, який може використати Росія, – пошкодження Запорізької АЕС. Це може дозволити Кремлю поставити на паузу або закінчити війну.

Проте підрив ЗАЕС не вплине на рух та цілі українських військ.

Він зауважив, що жодної військової необхідності у підриві ЗАЕС немає. На відміну від руйнування Каховської ГЕС.

Росіяни “вимкнули” за допомогою води декілька сотень кілометрів фронту. Не дали можливість нашим військам форсувати Дніпро. І щонайменше протягом місяця на Лівому берегу Херсонщини важка техніка не зможе пересуватись,
– підкреслив полковник запасу ЗСУ.

Окупанти військовий резерв що звільнився внаслідок підриву Каховської ГЕС, перекинув на Оріхівський та Донецький напрямки.

“Також росіяни можуть підірвати хімічний завод “Кримський титан”, щоб затримати рух українських військ”, – припустив Світан.

Однак підрив Запорізької АЕС не стане на заваді для ЗСУ. Адже рух українських військ відбувається за сотні кілометрів на Схід від Оріхова та Гуляй Поле. Або за 100 кілометрів на Південь з Херсона на Армянськ.

Роман Світан припустив, чи піде Путін на підрив ЗАЕС: дивіться відео

Щодо політичної необхідності у підриві ЗАЕС, щоб прикрити відхід військ загарбників з окупованої території, то мінусів від цього для Росії буде набагато більше, ніж плюсів.

Вони відходили й без підриву – з Півночі України, з Харківської області, з Правобережжя Херсонщини, з Ізюмського котла. І окупанти вигадають інформаційний привід для відходу, якщо знадобиться.

“Найімовірніше це чергова лякалка для Європи напередодні ухвалення якихось рішень на зустрічі “Рамштайн” або на саміті НАТО у Вільнюсі. Проте спрогнозувати дії Владіміра Путіна та російських військово-політичного керівництва в такій логічній парадигмі практично неможливо. Вони вже давно з неї випали”, – зазначив Роман Світан.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *