Глава военной разведки Украины Кирилл Буданов заявил, что Путин не применит ядерное оружие даже в случае потери Крыма. Руководитель Главного управления разведки Минобороны Кирилл Буданов считает, что Россия не нанесет ядерный удар по Украине даже при потере территорий, которые она уже считает «своими». Таким прогнозом он поделился в интервью «РБК-Украина». На вопрос о возможности ядерного удара Буданов дал четкий ответ: «Не будет» . Он заявил, что необоснованные угрозы, которые распространяются в публичном пространстве РФ и в которые верит общество, — это свидетельство четкой работы пропагандистской машины. Начальник разведки привел пример Херсона как единственного временно оккупированного после полномасштабного вторжения областного центра. Его потерю в РФ приняли спокойно. «Мучительно это признавать, но надо сказать: их пропагандистская машина во время потери Херсона максимально эффективно себя показала. Они показали потерю Херсона (а это было наибольшее достижение так называемой «специальной военной операции») просто как будничное дело, причем вывернули это так, что это, в принципе, еще и хорошая вещь была для них, то есть они уже все наработали. Модели после того, как высвечивать новости во время событий в Крыму, все они уже есть, они нам прекрасно известны. Поверьте, они сработают на общество. И здесь будет вынужденный шаг и почти счастье. Поверьте, там пропагандистская машина работает как эталон, это реально эталон. Они так «оболванивают» свое население, как никто в мире не может» , — сказал Буданов. Он также отметил, что результат битвы за Крым будет знаковым для дальнейшей судьбы Украины как государства. Диалог.UA

Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко розповів, як росіянам доводиться викручуватися у зоні бойових дій на Півдні України.

«У будь-якій незрозумілій ситуації з артилерією використовуйте гелікоптери! Саме за таким принципом діє російське командування раз-по-раз, коли у них виникає дефіцит стволів у зоні БД. А за останні 2 місяці цей дефіцит прийняв критичні масштаби. Так, у травні РОВ втратили рекордну кількість артилерії — 553 стволи. А станом на 20 червня вже знищено 414 стволів. Російське командування не встигає компенсувати втрати артилерії, навіть за допомогою розконсервації старих радянських гаубиць», — пише експерт.

Тому, за його словами, російські окупаційні війська стали заганяти на Південь більше ударних гелікоптерів і застосовувати їх як артилерію. А це змушує російські вертольоти діяти максимально близько від зони потенційних ризиків бути збитим засобами ППО або потрапити в зону мобільної групи з ПЗРК.

«Так, боротися з гелікоптерами складніше, ніж з артилерією, але з іншого боку, вони не настільки численні, та й цінова категорія у них зовсім інша. Наприклад, станом на 20 червня вже знищено 8 російських ударних гелікоптерів. Здавалося б, 414 стволів і 8 гелікоптерів — незрівнянне співвідношення, 1 гелікоптер до 50 стволів. Але, що простіше, протягом року розконсервувати 50 стволів або зробити 1 гелікоптер? Другий момент, що дорожче 50 знятих зі зберігання гаубиць чи Ка-52?», — пояснив Олександр Коваленко.

Вартість ударного вертольота Ка-52, залежно від модифікації, варіюється від 16 до 20 млн доларів. За найскромнішими підрахунками, за червень вертолітний парк РОВ було втрачено на $128 млн. У свою чергу, вартість навіть умовно сучасної САУ 2С19 Мста-С — $1,6 млн.

«Тобто цифри зовсім не на користь командування РОВ, але обставини такі, що тільки так вони можуть зараз компенсувати втрати і ніяк інакше. Що важливо, в якийсь момент частка втрат серед ударних гелікоптерів теж виявиться критичною і вже дефіцит Ка-52 не дозволить їх застосовувати навіть у до гіпертрофовано-збоченому форматі артилерії, але тоді в хід можуть піти інші зразки. Той самий Мі-24 або Мі-8», — додав військовий оглядач.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *